سخن مدیریت

شکاف بین آموزشهای آکادمیک و نیازهای بازار کارزمانی که در رشته مهندسی الکترونیک فارغ التحصیل شدم، در یک سازمان دولتی به عنوان کارشناس شبکه های کامپیوتری استخدام شدم. در آن زمان مدیرمان، یک کارشناس ارشد mainframe  بودند.
جهت پیاده سازی یک شبکه کامپیوتری با ده node من به همراه 10 نفر دیگر از همکارانمان مجبور شدیم بیش از 10 کتاب در این زمینه مطالعه کنیم تا یک شبکه LAN کوچک با سیستم عامل Novell  راه اندازی نماییم.
نداشتن دانش و مهارت کافی برای پیاده سازی شبکه کامپیوتری یک چالش اساسی برای فارغ التحصیلان رشته الکترونیک و کامپیوتر بود. در آن زمان کامپیوتر به عنوان یکی گرایش های رشته مهندسی برق مطرح بود.
در طول سالها فعالیت من در شرکت ها و سازمان ها، به عنوان کارشناس یا سرپرست مرکز کامپیوتر، همواره فقر دانشی و مهارتی برای پیاده سازی شبکه های کامپیوتری و برنامه نویسی و تولید برنامه های کاربردی یکی از دغدغه های اصلی ما بود.
در سال 1377با تاسیس سماتک کوشیدم آموزشهای تخصصی IT را برای پر کردن این شکاف اجرا نمایم. با دوره های شبکه Windows NT شروع کردیم. استقبال شرکت ها و سازمان های بزرگ بی نظیر و غیر قابل باور بود. 
امیدوارم پس از نزدیک به دو دهه فعالیت در شرکت سماتک توانسته باشیم به دانشجویان، فارغ التحصیلان، کارشناسان و مدیران حوزه  IT  با برگزاری آموزشهای کاربردی کمک کنیم تا یا وارد بازار کار شوند و یا اگر مشغول به کار هستند، در شغلشان ارتقا پیدا کنند و مهارت استفاده از تکنولوژی های تازه را بیاموزند.

کلیه دروس تخصصی IT براساس نیاز بازار کار و تکنولوژی های مورد نیاز نهادهای سیاست گذار در کشور در واحد تحقیق و توسعه (R&D) سماتک، بازطراحی و ارائه می گردند. لازم به ذکر است که در مقاطع زمانی شش ماهه دروس بازنگری و در صورت نیاز طراحی مجدد می گردند.
برای دانلود تقویم آموزشی شش ماهه، کاتالوگ معرفی سماتک و ثبت نام آنلاین روی لینک های زیر کلیک کنید