گیدو ون روسام، خالق زبان برنامه نویسی پایتون بازنشسته شد

گیدو ون روسام، خالق زبان برنامه نویسی پایتون بازنشسته شد

گیدو ون روسام که خالق زبان برنامه نویسی پایتون است به صورت رسمی اعلام بازنشستگی کرده و از این پس در جهان فناوری فعالیت رسمی نخواهد داشت.

به گزارش رایورز به نقل از وب سایت خبری تحلیلی theinquirer، گیدو ون روسام که در طول دوران فعالیت خود اقدامات بسیار ویژه و خاصی را انجام داده بود، پیش از بازنشستگی در شرکت دراپ باکس مشغول به فعالیت بود که برای رسیدن به بازنشستگی از سمت خود در این شرکت استعفا داد.

گیدو ون روسام که شش سال اخیر را در شرکت دارپ باکس مشغول به فعالیت بود، یک برنامه نویس بسیار برجسته و توانمند بود که باید نقطه برحسته رزومه کاری او را طراحی یک زبان برنامه نویسی بسیار محبوب به نام پایتون دانست.

او 29 سال پیش برای نخستین بار این زبان برنامه نویسی را ابداع کرد، ولی برای مشاهده رسیدن این زبان برنامه نویسی به محبوبیت، مدت بسیار طولانی در انتظار باقی ماند.


گیدو ون روسام که خالق زبان برنامه نویسی پایتون

او پیش از رفتن به شرکت دراپ باکس، مدتی طولانی با گوگل همکاری داشت و در طول این مدت بیشتر به تکامل زبان برنامه نویسی پایتون مشغول بود. با این وجود سرانجام این اسطوره کامپیوتر در سن 63 سالگی اعلام بازنشستگی کرد.


پایتون در سماتک

اگر علاقه‌مند به یادگیری پایتون و تبدیل‌شدن به یک توسعه دهنده حرفه‌ای هستید. دوره‌های آموزش پایتون سماتک را بررسی کنید. این دوره‌ها تحت نظر اساتید با تجربه، به شکل کاربردی و پروژه‌ محور برگزار می‌شود. برنامه آموزشی سماتک شما را به یک برنامه نویس پایتون تبدیل می‌کند و به شما کمک می‌کند تا به شغل رویایی خود برسید.


دوره های مرتبط:

• دوره حضوری/ آنلاین برنامه نویسی با پایتون Python
• دوره حضوری Data Science with Python
• دوره حضوری Data Structures and Algorithms with Python

تاریخ درج: 1401/11/01